Jest to procedura, którym podstawowym zadaniem jest uniesienie opadających tkanek:
  • lift twarzy
  • lift szyi
  • lift innych części ciała
Na czym polega zabieg z użyciem nici liftujących PDO

Za pomocą cienkiej igły wprowadzamy w skórę pacjenta specjalnie ukształtowane nici, za pomocą których uzyskiwany jest oczekiwany efekt estetyczny.

Dostępne na rynku medycyny estetycznej nici posiadają różne formy – nici proste, skręcone, podwójnie skręcone i haczykowe. W celu uzyskania efektu liftującego stosujemy nici haczykowe

Jak to działa?

Nić PDO chemicznie jest taka sama, jak wchłanialne nić chirurgiczna. Podana w skórę stymuluje syntezę kolagenu wokół nici. Nić się wchłania, a własny kolagen pozostaje! W zależności od kształtu nici uzyskujemy różny efekt. Nici haczykowe pozwalają unieść opadające tkanki.

Jak wygląda zabieg z użyciem nici liftujących PDO?

Pierwszym etapem zabiegu jest zawsze konsultacja!. Około 30 minut przed zabiegiem skóra pacjenta jest smarowana kremem znieczulającym. Następnie mgr kosmetologii przeprowadza zabieg, który na kilku ukłuciach za pomocą cienkiej igły. Zabieg trwa około 10-15 minut. Jest prawie bezbolesny.

Kiedy można zobaczyć efekt zabiegu z użyciem nici liftujących PDO?

Efekt widoczny jest natychmiast po zabiegu. Jednak nawet już następnego dnia widać wyraźną poprawę efektu. W ciągu miesiąca do dwóch miesięcy efekt ulega dodatkowej poprawie.

Jak długo utrzymuje się efekt nici liftujących PDO?

Efekt utrzymuje się około 1,5 roku.

W jakich wskazaniach stosowane są nici liftujące PDO?

Zabieg ten wykonywany jest w szerokich wskazaniach, jednak podstawowym wskazaniem jest opadania tkanek twarzy i szyi.zabieg

zabieg

Zobacz
efekt zabiegu

zabieg

Przyjdź do salonu i skorzystaj
z darmowej konsultacji

Darmowa konsultacja