Mezoterapia igłowa  na ciało (cellulit, rozstępy)

Mezoterapia jest niezastąpiona w walce z rozstępami i cellulitem. Zastrzyki z odpowiednio dobranymi substancjami o działaniu lipolitycznym i stymulującym mikrokrążenie zwiększają metabolizm komórek tłuszczowych (uwalniają nadmiar tłuszczu) co prowadzi do ogólnego ujędrnienia skóry i usuniecia efektu skórki pomarańczowej.

Mezoterapia pomaga modelować sylwetkę, poprawiają krążenie krwi i limfy. Mezoterapię cellulitu można stosować jako monoterapię. Jednakże bardzo dobre efekty daje łączenie z innymi zabiegami: endermologią, ultradźwiękami, masażami oraz fotoodmładzaniem. Poprawia jędrność brzucha, wysmukla ciało i wygładza rozstępy.

Częstotliwość zabiegów: Zależy od wielkości i lokalizacji tkanki tłuszczowej. Zaleca się wykonanie 2-5 zabiegów co dwa tygodnie. W celu podtrzymania efektu zaleca się wykonanie 1 zabiegu co 4 miesiące.

Aby osiągnąć maksymalne rezultaty należy wykonać serię zabiegów. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu!

Klientom zapisującym się na zabieg mezoterapii igłowej zalecamy spożycie większej ilości witaminy K. Na 7-10 dni przed zabiegiem nie należy przyjmować aspiryny i innych leków przeciwzapalnych oraz innych leków obniżających krzepliwość krwi.

U osób szczególnie wrażliwych na ból zabieg można przeprowadzić w znieczuleniu miejscowym (maść EMLA).

Po zabiegu zaleca się :unikać słońca, sauny, wysiłku fizycznego, innych zabiegów na obszarach poddanych mezoterapii ( tj mikrodermabrazji lub zabiegów laserowych).

Wzór na lipolizę iniekcyjną: długa, cieniusieńka igła + dwa niewielkie, bezbolesne wkłucia = dwucentymetrowa warstwa tłuszczowej kołderki mniej…

Lipoliza iniekcyjna polega na podaniu do podskórnej tkanki tłuszczowej fosfatydocholiny (otrzymywanej z ziaren soi), która powoduje rozpad komórek tłuszczowych. – Tłuszcz z uszkodzonej komórki jest stopniowo wchłaniany przez naczynia limfatyczne, następnie metabolizowany w wątrobie i wydalany z moczem – wyjaśnia działanie zabiegu dr Ewa Żabińska z salonu Czas Kobiety. – Resztki komórek tłuszczowych zostają usunięte przez „mechanizmy sprzątające” naszego organizmu, np. makrofagi. Ten proces trwa cztery, a nawet pięć tygodni, dlatego efekty nie są widoczne natychmiast po zabiegu.

Lipoliza nie jest bolesna i nie wymaga znieczulenia, gdyż jak tłumaczy dr Żabińska, tkanka tłuszczowa nie jest unerwiona. W czasie zabiegu można odczuwać jedynie lekkie szczypanie lub pieczenie. W Czasie Kobiety do rozprowadzenia substancji rozpuszczającej tkankę tłuszczową – np. na brzuchu – wykonuje się zaledwie dwa nakłucia igłą. Bezpośrednio po zabiegu w ostrzykniętym miejscu pojawia się obrzęk (utrzymuje się dwa do pięciu dni), może się też pojawić drobne zasinienie miejsca kłucia. Za to efekt w postaci jednorazowego usunięcia 1-2- centymetrowej warstwy tłuszczu jest trwały, gdyż komórki tłuszczowe zostają zniszczone bezpowrotnie. Jeśli tłuszczowa kołderka jest grubsza, można się poddać kolejnemu zabiegowi najwcześniej po dwóch miesiącach. Po zabiegu, dla przyspieszenia wchłaniania wstrzykniętej substancji, warto stosować masaż lub endermologię, aczkolwiek nie jest to niezbędne. Lipoliza jest zabiegiem modelującym, a nie odchudzającym. Stosuje się ją przy miejscowym otłuszczeniu, najczęściej w rejonie pleców, brzucha, bioder, pośladków, wewnętrznej strony ud, kolan. Pozwala również na zlikwidowanie tzw. drugiego podbródka.

– Doskonałe efekty lipoliza daje u kobiet po ciąży, u których problemem jest nie tylko nadmiar tłuszczu na brzuchu, ale i rozciągnięta skóra. Zabieg mocno stymuluje skórę nad miejscem, z którego znika tłuszcz. Staje się ona bardziej zwarta i napięta. Można nawet zaobserwować zwężanie się rozstępów.



zabieg

zabieg

zabieg

Bezpośrednio po zabiegu może występować (utrzymujące się 2-7 dni):
  • - niewielkie zaczerwienienie
  • - pieczenie
  • - obrzęk  lub stan zapalny
  • - zasinienie leczonego miejsca
Przeciwskazania:
  • - Ciąża i okres karmienia piersią
  • - Cukrzyca
  • - Przyjmowanie leków rozrzedzających krew
  • - Przyjmowanie leków immunosupresyjnych
  • - Uczulenie na jakikolwiek składnik preparatu
  • - terapia/nowotworowa
  • - ropne stany zapalne skóry
  • - choroby krwi
  • - epilepsja
  • - wirusowe zapalenie wątroby
  • - Patologiczna otyłość
  • - zaburzenia krzepnięcia krwi
  • - ciężkie schorzenia wątroby i nerek
  • - nadmierna otyłość – przed wykonaniem lipolizy pożądana jest redukcja nadwagi prowadzona pod kontrolą lekarza

Przyjdź do salonu i skorzystaj
z darmowej konsultacji

Darmowa konsultacja